
Deze ochtend zal er voor de kleintjes verschillende verhaaltjes voorgelezen worden door Anne.
Belang van voorlezen
Voorlezen is niet alleen plezierig, het is ook belangrijk voor de ontwikkeling van je kind. Het prikkelt de fantasie en stimuleert onder meer de taal- en spraakontwikkeling en sociaal- emotionele vaardigheden. Je kind leert te luisteren en bovendien is het even een rustmoment voor ouder en kind. Wanneer je kindje wordt voorgelezen, maakt het bovendien op een aangename manier kennis met de wereld van de boeken. Kortom, (voor)lezen heeft veel voordelen voor nu en later.
Belang van samen spelen
Samen spelen is goed voor de sociale ontwikkeling, het taalvermogen en de fantasie van je kindje. Door samen te spelen leert je peuter met andere kinderen omgaan. Hij leert rekening te houden met een ander, op zijn beurt te wachten en samen te werken. Ook merkt hij dat je elkaar kan helpen: je kan samen hogere torens bouwen en beter verstoppertje spelen dan alleen. Zo maak je bij Ouder&Kind Lokaal als ouder niet alleen vrienden, maar zet je kind ook zijn eerste stapjes richting vriendschap
Over Ouder&Kind Lokaal
Bij Ouder&Kind Lokaal ontmoeten (aanstaande) ouders elkaar. Vooral de gezelligheid staat centraal. Neem je kinderen gerust mee; zij kunnen lekker spelen en knutselen. Vaste ingrediënten voor deze wekelijkse ontmoeting zijn koffie, thee en de Kletspot. Deze pot bevat inspiratie, tips en leuke opvoedthema’s.
Ouders krijgen de gelegenheid hun ervaringen te delen, elkaar vragen te stellen en gewoon gezellig kletsen. Vragen over het geven van borstvoeding? Sparren over de driftbuien van je peuter? Of van gedachten wisselen over positief opvoeden? Kan allemaal!
Deelname is gratis en aanmelden is niet nodig, je kunt gewoon binnenlopen met je kleine! Welkom!
Ouder&Kind Lokaal wordt met veel enthousiasme georganiseerd door vrijwilligers. Lijkt het je leuk om af en toe mee te helpen? We zijn altijd blij met enthousiaste vrijwilligers die het leuk vinden om ouders te ontvangen, koffie en thee te verzorgen of mee te denken over de bijeenkomsten.
Praktisch
Ouder&Kind Lokaal Abcoude
Iedere woensdagochtend, 10-11.30 uur in Bibliotheek Abcoude
Ouder&Kind Lokaal De Hoef
Iedere eerste woensdagochtend van de maand, 10-11.30 uur in BSO de Zon (Antoniusschool)
Ouder&Kind Lokaal Mijdrecht
Iedere vrijdagochtend, 10-11.30 uur in Bibliotheek Mijdrecht
Ouder&Kind Lokaal Wilnis
Iedere woensdagochtend, 10-11.30 uur in De Woudreus in Wilnis
WhatsApp groep
Blijf ook tussen de bijeenkomsten door met elkaar in contact! Via de WhatsApp-groep van jouw Ouder&Kind Lokaal blijf je in contact met andere ouders uit de buurt. Deel tips, stel een vraag, spreek gezellig af én blijf op de hoogte van onze activiteiten. Meedoen? Mail je naam en telefoonnummer naar info@ouderslokaal.nl en vermeld om welke locatie het gaat.